Nincs termék a kosárban!
Tanulmányok Ormos Mária 70. születésnapjára
Tanulmányok a hatvanéves Rainer M. János tiszteletére Glatz Ferencnek dedikálta Rainer M. János.
Nyelv, erőszak, kollaboráció, ellenállás, alkalmazkodás
A közös külügyminisztérium magyar tisztviselői 1867-1914
A szolgabírói hivatal és viselői Északkelet-Magyarországon 1329-1545
A VIII. Medievisztikai PhD-konferencia (Szeged, 2013. június 17-19.) előadásai
A 19. század utolsó harmadában és a századelőn Európa nagyvárosaiban kibontakozott az aktív kommunális gazdaság- és társadalompolitika. A városigazgatás mindenütt bonyolult folyamatok eredményeként...
Új háborús korszak kezdete?
A fordulat éve, 1948 után a szovjet blokk kommunista pártjai központi kérdésként kezelték a régi uralkodó osztályok művelődési monopóliumának megtörését.
Ez a kötet Tamás Gáspár Miklós élete utolsó éveiben keletkezett nagy hatású politikafilozófiai munkáit tartalmazza, többek között az Öt tanács a hazának című esszét és a Beszéd a félelem nélküli beszédről című előadást.
A magyar hadügyi szervezet történetének kutatása általában egyes korszakokra korlátozódik, de mindmáig nem született olyan összefoglaló igényű munka, amely a 16. század közepétől a 20. század végéig teljes...
Társadalmi változások Ózdon és környékén a rendszerváltástól napjainkig. Alabán Péter könyve a rendszerváltás utáni munkástörténet-írás maradandó teljesítménye. Megélt történelemnek is nevezhetjük a könyvet...
Új kutatások a nőnevelés történetéről
Magyarország politikai története Nagy Lajostól Zsigmondig, az 1384-1387. évi belviszályok okmánytárával kiegészítve. Szinte olvasatlan állapotú használt könyv, a szerző dedikálásával.
Gondolatok az európai demokráciáról
A könyv Belga-Németalföld történetét vázolja fel a burgundiak hatalomátvételétől (tehát a 14-15. század fordulójától) 1830-ig.
Ez a könyv a politikai uralomgyakorlás civilizálására irányuló világrend messzetekintő modellje.
Ez a szintetizáló mű először foglalja össze e politikai hagyomány és társadalomfilozófia hazai történetét és elméletét.
A kötetben közölt tanulmányok - amelyek közül néhány előadásként is elhangzott az MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont Médiatörténeti Kutatócsoportjának konferenciáján 2015 decemberében - a "hosszú 19. század" sajtótörténetének különböző részterületeit vizsgálják.
Ludassy Mária, a felvilágosodás kiemelkedő magyar kutatója e kötetben a nyelvfilozófia és a politikai hatalomfelfogások összefonódását mutatja be.
Az 1989-1990-es magyar rendszerváltás, az európai átalakulás részeként egy korábban elképzelhetetlen társadalmi és gazdasági átmenet lehetőségét teremtette meg.
E könyv a történeti választási szakirodalomban eddig jellemző esettanulmányok helyett az adott terület (Budapest) választói magatartását nem egy időpontban, hanem egy egész korszakban vizsgálja, és ...
"Déli 12 órakor nagy tömeg lepte el az állomásra vezető utat Zalaegerszegen. A diadalkapu körül virágos botokkal árvalányhajas cserkészek húztak kordont, majd iskolások és a lakosság sokasága állt hosszú sorfalat a városba vezető utcán.