Nincs termék a kosárban!
Balázs Kovács Sándor, Decsi-Kiss Mária és Nagy Gyöngyi könyve hiánypótló, hiszen a sárközi gyöngymunkákat elemző, összefoglaló, valamint a készítésükhöz általános útmutatást adó mű eddig nem született.
A kötetben Becze Gábor, Dévai Nagy Kamilla, Fábri Géza, Fenyvesi Béla, Gryllus Dániel, Gryllus Vilmos, Huzella Péter, Ivaskovics József, Kátai Zoltán, Kiss Ferenc, Kobzos Kiss Tamás, Krulik Zoltán, L. Kecskés Zoltán...
Magyarszováti népzene - Vintila Márton prímás dallamai CD-vel
Erdélyből a világ Kelemen László pályája sok szempontból ideális áttekintését adja a hetvenes években szárba szökkenő és az új évezredben az...
Berecz András kedves magyar, csuvas, török és tuva meséi
A Helyi Hagyományok sorozat harmadik darabja a Galga mente hagyományos népi játékaiból készült játékfűzéseket tartalmazza.
Impozáns eredményt hozott Klitsie-Szabad Boglárka és Varga Norbert recens terepkutatása: „felfedezték” a Barkóság, Palócföld és a Kárpát-medence egyik utolsó kiemelkedő mesemondó egyéniségét, ...
Aki kézbe veszi e kötetet, ritka élményben lesz része, hiszen a népművészet egyik legfontosabb ágával ismerkedhet, amely mindmáig nem került a kutatás előterébe.
Kiadványunk válogatás a magyarfalusi származású költő, író, folklorista Iancu Laura több évtizednyi néprajzi gyűjtéséből.
A Hallgasd-olvasd-mondd! sorozat első darabja huszonegy Kis-Küküllő menti, kibédi népmesét tartalmaz, Ráduly János erdélyi folklórgyűjtő, tanár, műfordító gyűjtéséből, korábban kiadott, mára antikvár könyveiből válogatva, hangzómelléklettel, ...
Czérna Miklós a bácskai Oromhegyesen (Szerbia) élő idős gazdálkodó. Ízes tájszólásban elmondott történetei, meséi a magyar folklór hagyományos elbeszélő és mesemondó stílusát mutatják be,...
A kiadvány egy 2660 illusztrációból álló gyűjtemény, a képek forrása az 1853–1945 közötti magyar nyelvű budapesti sajtó, illetve néprajzi szakkiadványok.
A rendszerváltás után két erdélyi kutató, Seres András és Szabó Csaba munkájaként jelent meg a „Csángómagyar daloskönyv” című monumentális kötet, amely 390 moldvai magyar népdalt tartalmaz. 7 500Ft
A kiadvány igyekszik átfogó képet nyújtani a kalotaszegi varrottasnak erről a formájáról, több olyan mintát is közöl, amely már feledésbe merült.
A Muravidéki magyar népzene című kötet nagy fontosságú, hiánypótló monografikus munka, amely tudományos és gyakorlati szempontból is egyaránt jelentős.
Róla, Pál Istvánról szól ez a könyv. A csodával határos szerencsével bukkantak rá a gyűjtők 1992-ben, amikor már ő maga is lemondott arról, hogy dalait valaki még örömmel hallgassa, netán megtanulja.
Sándor Ildikó néprajzkutató, pedagógus a 2005-ben kiadott Tücsökringató című gyűjtemény sikere nyomán vállalkozott a folytatásra.
Ez a könyv egy sorozat második kötete. Mindazoknak szánjuk, akik oktató-nevelő munkájuk során a néphagyomány közvetítésére vállalkoznak. Sorozatunkat a már kipróbált módszerek közreadására szánjuk.
Népi játékok és szokások Polgárról + CD
A Tudja Isten, kinek subát, kinek gubát – Játékgyűjtemény és foglalkoztató szűrhímzés és fafaragás motívumokkal egy interaktív készségfejlesztő játék főként 4–9 éves gyermekek számára.
Kiadványunk magyar és angol nyelven áttekintést nyújt a Székelyföld egyik jelentős kistájának, a Sóvidéknek a népzenéjéről, zenés táncos szokásairól.
Gergely Zoltán – aki mezőségi születésű lévén aktív résztvevőként jól ismeri szülőfaluja és környéke hagyományait – szerves egységben vizsgálta meg azokat.