Nincs termék a kosárban!
A hetvenes évek derekára nekilendült népzenei revival – élén a Sebő együttessel és a Muzsikással – nemcsak a magyar parasztzene, hanem a magyarországi délszláv zenei hagyományok reneszánszát is meghozta.
2017. február 10-én lesz hetvenéves az énekelt versek úttörője, a táncházmozgalom egyik alapítója, Sebő Ferenc. A Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas énekes, gitáros, tekerőlantos, dalszerző...
A kötetben Becze Gábor, Dévai Nagy Kamilla, Fábri Géza, Fenyvesi Béla, Gryllus Dániel, Gryllus Vilmos, Huzella Péter, Ivaskovics József, Kátai Zoltán, Kiss Ferenc, Kobzos Kiss Tamás, Krulik Zoltán, L. Kecskés Zoltán...
Magyarszováti népzene - Vintila Márton prímás dallamai CD-vel
Nem sok könyv él meg 30 év alatt 16 kiadást. Kríza Kálmán daloskönyve ezek közé tartozik. 379 dal kottával.
Negyvenöt éve annak, hogy Sebő Ferenc felfedezte, harmincöt éve annak, hogy az egész ország megismerte, ...
A táncházmozgalom történetében keveseket övezett akkora köz-megbecsülés és közszeretet, mint Halmos Bélát. Csupaszív ember volt, a szó nemes értelmében vett mozgalmár.
Reméljük e kötet olvasása, lapozgatása a "régiekben" szép emlékeket elevenít föl, a következő nemzedékeke tagjai pedig máris a hozzájuk legközelebbi táncházat keresik!
Eddig nem vizsgált források, még nem látott fotók és Lennon közeli ismerőseivel készített exkluzív interjúk révén a szerző a lehető legalaposabban mutatja be a valaha élt egyik legnagyobb zenészlegenda ...
A könyv A varázsfuvola-irodalom egyik csúcsteljesítménye, amely helyreállítja a mű értelmét.
A kötet társadalomtudományos alapossággal, egyben közérthető módon, magyar nyelven elsőként írja le és elemzi az új média térhódítása által meghatározott közegben átalakuló zenei közösségek dinamikáját és működését
Érdekfeszítően, olvasmányosan, s egyben szakmailag igényesen írni egy olyan összetett, sokoldalú műfajról, amilyen az opera, - ez a legnehezebb, legizgalmasabb zenetörténészi feladatok egyike.
2021-ben lett volna 75 éves... persze felét sem érte meg! A hatvanas-hetvenes évek legnagyobb magyar gitárhőse: RADICS BÉLA- azt hiszem, ez vitathatatlan.
„. . . a zenetörténet a magyar történelem szerves része. Sajátságai a magyar politikai, társadalmi, kulturális élet következményei; törekvései e nemzet szellemi erőfeszítéseinek részét teszik.
Dedikált példány. Már nem annyira Ázsia, még nem ennyire Amerika.1993. Már rég nem hippi. És mégis...
E könyv a népi hangszereket és a hangszeres népzenét kutató Kodályt mutatja be 1906-1950 között végzett falujáró népzenei gyűjtőmunkássága, valamint a feldolgozáskor készített hatalmas kotta- és jegyzetapparátusa alapján.
A rendszerváltás után két erdélyi kutató, Seres András és Szabó Csaba munkájaként jelent meg a „Csángómagyar daloskönyv” című monumentális kötet, amely 390 moldvai magyar népdalt tartalmaz. 7 500Ft
A Muravidéki magyar népzene című kötet nagy fontosságú, hiánypótló monografikus munka, amely tudományos és gyakorlati szempontból is egyaránt jelentős.
Róla, Pál Istvánról szól ez a könyv. A csodával határos szerencsével bukkantak rá a gyűjtők 1992-ben, amikor már ő maga is lemondott arról, hogy dalait valaki még örömmel hallgassa, netán megtanulja.
Kiadványunk magyar és angol nyelven áttekintést nyújt a Székelyföld egyik jelentős kistájának, a Sóvidéknek a népzenéjéről, zenés táncos szokásairól.
Gergely Zoltán – aki mezőségi születésű lévén aktív résztvevőként jól ismeri szülőfaluja és környéke hagyományait – szerves egységben vizsgálta meg azokat.